מרעיון להמצאה

2.11.17 , 9.11.17 , 16.11.17
מה שממציאים, יזמים ומנהלים חייבים לדעת, בטרם יסתייעו בעורך פטנטים
הסדנה תתקיים בשעות 17:30-19:30
מטרת הסדנה
ממציאים ויזמים מחפשים הגנה פטנטית על הרעיון שלהם. חלקם עושים זאת כדי שלא יגנבו את רעיונם בשלבי הצגתו, אחרים רוצים למצוא-חן בעיני משקיעים, ומרחיקי הראות רוצים להגן בעתיד על מוצרם המצליח מפני העתקה.
הדרך המקובלת להשיג הגנה פטנטית היא ע"י הכנת מסמך תיאור מפורט של הרעיון, ומסירתו לעורך פטנטים, כדי שיערוך ויגיש בקשת פטנט, ויטפל באישורה מול משרדי פטנטים לאומיים. בין הממציא, שאינו מתמצא בפטנטים, לבין עורך הפטנטים, שאינו פנוי להתייסר בהמצאה, פעורה תכופות תהום בלתי-נראית, בה הולך לאיבוד פרט יקר ערך: ההמצאה.

"מהי ההמצאה המסתתרת בתוך הרעיון שלי" היא שאלה שהממציא, היזם והמנהל חייבים לחפש לה תשובה בכוחות עצמם, עוד בטרם יפנו אל עורך פטנטים. הבעיה היא, שמרבית הממציאים, היזמים והמנהלים אינם מצוידים בידע הבסיסי הנדרש כדי להתמודד עם השאלה, או אפילו להבינה.
הסדנה תצייד את המשתתפים בידע ובכלים, שיסייעו להם למלא את תפקידם החיוני בתהליך הפטנטי, ובכך להשיג פטנטים טובים בהרבה, וגם לנצל טוב יותר את הפטנטים לקידום מיזמם.

הסדנה תועבר ע"י מוטי טייכר, ממציא עצמאי ששמו מתנוסס על 67 פטנטים בארה"ב, ועוסק למעלה משני עשורים בהמצאה, בהדרכת ממציאים וביזמות.

הסדנה מתאימה לכל מי שיש לו חלק ועניין בהמצאה, בניהול מחקר-ופיתוח, בניהול מוצר, או בהקמה ובתפעול של סטרטאפ. לא נדרשים רקע טכנולוגי או ניסיון קודם בפטנטים, אך, גם ממציאים ויזמים מנוסים צפויים למצוא חידוש ועניין במידע ובתובנות שיוצגו במהלך הסדנה, ולהפיק תועלת מוחשית מהשתתפותם.

מפגש ראשון 2.11.17 - תפקיד הממציא בהגנה הפטנטית
1. מבוא ומוטיבציה – מהם פטנטים; למה פטנטים חשובים, ומדוע ממציאים ויזמים צריכים להיות מעורבים בפרטים, ולא להסתפק בכתיבת תיאור מפורט של הרעיון שלהם.
2. המסמך הפטנטי – חלקי המסמך ותפקידם; למה וכיצד לקרוא פטנטים ביעילות וללא כאבים.

מפגש שני 9.11.17 - ארגז-הכלים של הממציא
3. מהי ההמצאה המסתתרת ברעיון שלי? – כלים לחשיבה ולתקשורת במיצוי ההמצאה מן הרעיון.
4. נושאים משלימים – שמירה בסוד, פרסום הגנתי, בקרת פטפטת, סימון מוצרים, חיפוש פטנטים.

מפגש שלישי 16.11.17– סוגים של בקשות פטנט, ושימוש נכון בכל סוג
5. בקשות ארעיות (פרוויזיונאל), בקשות בינלאומיות (PCT), בקשות במדינות אחרות, ובקשות ממשיכות: מהן, ומורה נבוכים אודות בזבוזים ושגיאות נפוצות.
6. הדרכה מעשית למעוניינים, בהגשה עצמית של פרוויזיונאל.

המפגשים יתקיימו בימי חמישי בין השעות 17:30-19:30 בתאריכים: 2.11, 9.11, 16.11
עלות מפגש בודד: 35 ש"ח, עלות ל-3 מפגשים 90 ש"ח (המחיר כולל מע"מ) התשלום עבור כיסוי הוצאות האירוע.

לקבלת פרטים נוספים והרשמה: office@yarok-hok.com או בטל. 09-8808830